www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Nasze szkolne władze
Dyrektor szkoły mgr Barbara Gołąb

Wicedyrektor Szkoły Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie, niż żyć w szarej, nudnej banalności i marazmie.(Witkacy). Oto dewiza życiowa naszej pani Dyrektor. W naszej szkole pracuje od 1996 roku i specjalizuje się w historii, choć kiedyś planowała, iż zostanie prawnikiem. Od 2003r. pełniła funkcję zastępcy Dyrektora. W kwietniu wzięła udział w konkursie na dyrektora naszej szkoły i stanowisko to objęła 1 września 2016r. Jest założycielką Szkolnego Klubu Europejskiego "Integracja", pomysłodawczynią projektów w ramach programów europejskich. Zdobyła tytuł nauczyciela dyplomowanego, ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień, zarówno ze strony przełożonych, jak i uczniów. Tytuł, który najbardziej ceni, to miano "Nauczyciela Kosy".
Interesuje się geografią (podróże), psychologią, literaturą oraz współczesnym światem. Wolny czas spędza w gronie rodzinnym z córką Dagmarą i mężem Marcinem lub z ulubioną książką w dłoni.

Wicedyrektor szkoły mgr Aleksandra Janik-MendelByła Dyrektor szkoły mgr inż. Maria Jolanta Hałgas

Była Dyrektor Szkoły Swoją pracę nauczycielską rozpoczęła w 1986r. ucząc matematyki w I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, następnie swoje miejsce znalazła w Szkole Podstawowej nr 10 im.Jana Kochanowskiego. Dyrektorem szkoły była od 1 VI 1989r. Powołanie otrzymała w Dniu Dziecka i dlatego traktowała ten fakt jako specjalną misję. Ma w swym dorobku wiele wyróżnień i nagród, m.in. Nagrodę Kuratora Oświaty, Nagrody Prezydenta Miasta, Wyróżnienie Przyjaciela Harcerzy. Uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Interesuje się literaturą iberoamerykańską z ich głównym pisarzem Garccia Marquezem. W życiu kieruje się dewizą: Pozwól zwyciężyć dobru. W wolnym czasie najchętniej wypoczywa na łonie natury w gronie przyjaciół i rodziny. Pierwszy raz przystąpiła do konkursu na stanowisko dyrektora w 1992r. i po kolejnej wygranej w konkursie, pełniła swą funkcję do 31 sierpnia 2015r., podjęła bowiem decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę.

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM