www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Wycieczki i wyjazdy szkolne

Tradycją każdego roku są wyjazdy i wyjścia klasowe. Od 1998 roku nasza szkoła (początkowo jako Szkoła Podstawowa nr 10, potem jako Gimnazjum nr 10) organizuje ciekawe imprezy krajowe i zagraniczne. Dzięki nim uczniowie poznają kulturę, zwyczaje i najciekawsze miejsca najbliższej okolicy, Polski oraz krajów europejskich, zarówno tych, które już są prężnymi członkami Unii Europejskiej, jak i tych pretendujących do uczestnictwa w niej. Oto gdzie byli już uczniowie naszej szkoły:

Zobacz więcej zdjęć

Wyjścia
Kibicowanie ze Sznupkiem 2003 Wśród miejsc, które chętnie odwiedzają nasi uczniowie są m.in. kino, teatr, opera, filharmonia, muzeum, seminaria, spotkania kółek zainteresowań,wystawy tematyczne w galeriach. Oczywiście zawsze istnieje możliwość wzbogacenia tej oferty o nowy pomysł.

Wycieczki
Plener pod wieżą spadochronową 2004 Wycieczki to bardzo sympatyczne wydarzenie w życiu klasy lub szkoły. Nasi uczniowie jeżdzą w przeróżne miejsca. Odwiedzamy m.in. Kraków (Park Wodny), Warszawę, Wrocław, Kotlinę Kłodzką, Wadowice, Wisłę, Bielsko-Białą. Uczestniczyliśmy w szkolnych pielgrzymkach do Częstochowy.

Obozy naukowe
Karpacz 2004 Rok w rok nasi uczniowie wyjeżdzają na obozy naukowe. Klasy pierwsze łączą wypoczynek z nauką nad polskim morzem, a klasy drugie w górach. Klasy trzecie w związku z przygotowaniami do egzaminów wyjeżdzają na wycieczki klasowe.

Wyjazdy zagraniczne
Wyjazd do Ozd Wyjazdy zagraniczne związane są z realizowanymi w szkole programami oraz współpracą z innymi krajami. Dlatego też co dwa lata odwiedzamy Węgry. Byliśmy także w Melilli (Hiszpania), we Francji, Czechach, Niemczech. Ostatnio nasi uczniowie zwiedzali Ukrainę i Francję, w ramach współpracy miast partnerskich.

Wyjazdy zimowe
Lodowisko 2004 Gdzie można się wybrać zimą? Oczywiście na narty.Jako że wielbicieli tego sportu jest w naszej szkole wielu, organizowane są wyjazdy na narty. Opiekunami są nauczyciele wychowania fizycznego. W związku z dużym zainteresowaniem uczniów, od 2005 roku odbywają się w Brennej zawody o Puchar Szkoły. W zimie chodzimy również na lodowisko i bierzemy udział w kuligach.

Wyjazdy letnie
Włochy 2002 Co jakiś czas w lecie organizowane były wyjazdy nad morze. Nasi uczniowie wypoczywali kilkukrotnie na obozie sportowym w Jastrzębiej Górze. Ponadto byliśmy w Pinarelli we Włoszech. Wspólnie z Niemcami na obozie w Karpaczu. Wrażenia z pobytów są niezapomniane. Ciekawe, gdzie wybierzemy się znów? :)

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM