www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Dla uczniów

Szkolna gazetka "Jasiek i...Małgosia"

W kilku słowach...
Główna strona gazetki Historia szkolnego czasopisma sięga wielu lat wstecz. Nim przybrało ono ostatni wydawniczy kształt i wygląd, poprzedziły je "Gazetka bez nazwy", "Lizak" oraz inne sporadycznie wydawane gazetki. "Jasiek i... Małgosia" - tak bowiem nazywała się nasza gazetka, zagościli w szkole już w 2000 roku.Gazetka była przygotowywana przez p.Aleksandrę Janik oraz członków koła dziennikarsko-kulturoznawczego. Staraliśmy się, by każdy czytelnik znalazł w gazetce coś dla siebie i mamy cichą nadzieję, że tak właśnie było. Cieszymy się niezmiernie, że gazetka miała stałe grono czytelników, nie tylko w naszej szkole, ale także wśród znajomych i przyjaciół spoza szkoły.

Co mogłeś znaleźć w gazetce?
Nasza gazetka miała zawsze wybierany przez Kolegium Redakcyjne temat przewodni. Pisaliśmy o komputerach, zakochiwaniu się na wiosnę, karnawale itd. Wybór tematu łączy się z wywiadami, sondażami, felietonami. Zawsze prezentujemy najważniejsze wydarzenia z życia w szkole w dziale Aktualności, które wspomaga swym komentarzem Strona Ł`owcy.Naszych nauczycieli i uczniów prezetowaliśmy w VIPie i VIPkach numeru.Oprócz tego oczywiście spora dawka twórczości literackiej wPamiętnikach Jasia i Małgosi i Ciekawych pracach.A na osłodę Rozrywka, propozycje miłego spędzenia czasu z książką, w kinie itd., testy, psychozabawy, powtórka z gwary, horoskopy, ciekawostki, wiadomości sportowe oraz ulubione Ploteczki ze Nasze dyplomyszkolnej ławeczki.Ogólnie gazetka liczyła sobie ok.30 stron i kosztowała 2 zł.

Nasze sukcesy
Do naszych sukcesów zaliczyć należy na pewno fakt, że nasza gazetka przez 6 lat gościła w szkole. Miło nam, że nasze starania zostały zauważone także w mieście. Trzykrotnie zajęliśmy I miejsce w Miejskim Konkursie Młodych Pismaków Łap za pióro na najlepszą gazetkę szkolną.

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM