www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Porady dla Rodziców


Rodzicu, opiekunie,
pamiętaj,że nigdy ze swoim problemem (czy to dotyczącym dziecka, czy dorosłego) nie pozostaniesz sam, jeśli tylko pozwolisz sobie pomóc. W naszej szkole zawsze możesz skorzystać z porady Psychologa i Pedagoga Szkolnego (godziny przyjmowania podane są w dziale O szkole/Kontakt), którzy pomogą najlepiej, jak będą potrafili. Możesz także skorzystać z pomocy oferowanej przez Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Chorzowie. Poniżej przygotowaliśmy także kilka ciekawych stron internetowych, które traktują o wychowaniu dziecka i mogą się okazać pomocne.

PORADNIA PEDAG.-PSYCH. W CHORZOWIE
Zobacz stronę Celem Poradni jest udzielanie dzieciom, młodzieży i ich rodzinom lub opiekunom, nauczycielom pomocy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej.Poradnia udziela pomocy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych i placówek mających siedzibę na terenie działania Poradni oraz dzieciom nie uczęszczającym do przedszkoli i szkół z terenu miasta Chorzowa. Korzystanie z pomocy psychologiczno- pedagogicznej, udzielanej przez Poradnię jest dobrowolne i bezpłatne.

DOPALACZE INFO
Zobacz stronę Ciekawa strona przygotowane w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Krajowego Biura ds. Przeciwdzialania Narkomanii. Bardzo ciekawe materiały wyjaśniające czym są dopalacze i jakie są skutki ich stosowania. Szczególnie polecamy.

DZIECKO W SIECI
Zobacz stronę Wszystko na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie, zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Nauczyciele znajdą tutaj scenariusze zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie a rodzice wiele przydatnych informacji, jak pomóc swojemu dziecku w korzystaniu z komputerów i Internetu.

NIEBIESKA LINIA
Zobacz stronę Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Na stronie wiele porad, artukułów o tym, jakże trudnym temacie.

DYŻURNET
Zobacz stronę Serwis, w którym można zgłaszać przestępstwa i podejrzenia o przestępstwa Internetowe. Serwis przekazuje informacje o przestępstwach odpowiednim służbom. Projekt powstał w ramach ogólnoeuropejskiego programu "Safer Internet Action Plan" Komisji Europejskiej, która wspiera organizację narodowych punktów kontaktowych ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie.

MIASTO DZIECI
Zobacz stronę Strona poświęcona informacjom o imprezach dla dzieci. Zawiera wiele propozycji kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Znaleźć tu można informacje o przyjaznych dzieciom wydarzeniach, wycieczkach, muzeach, placach zabaw, restauracjach i przeróżnych zajęciach.

RZECZNIK PRAW DZIECKA
Zobacz stronę Strona biura Rzecznika Praw Dziecka. Na stronie odnaleźć można informacje o kompetencjach Rzecznika, sprawozdania z jego działania. W serwisie poznasz prawa dziecka i akty prawne z nimi związane,listę instytucji i programów międzynarodowych zajmujących się prawami dziecka.

OPIEKUN
Zobacz stronę Jak możesz skutecznie chronić swoje dziecko przed pornografią i przemocą w Internecie? Jak skutecznie chronić dziecko przed szkodliwymi treściami i bez obaw pozwolić mu na poznawanie Internetu? Warto przeczytać.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Zobacz stronę Jak kochać Dziecko? Na tej stronie umieszczane są teksty i materiały, które pozwolą Państwu lepiej zrozumieć własne dzieci, ich potrzeby i zachowania, a także pomogą bardziej kompetentnie i z radością je wychowywać. Rodzicielstwo jest najważniejszą z życiowych ról, a tymczasem nikt do niej porządnie nie przygotowuje. W dodatku zadania rodziców są coraz trudniejsze. Świat staje się coraz bardziej skomplikowany i coraz więcej pułapek zagraża dzieciom. Stare mądrości nie wystarczają. Dlatego w trosce o zdrowy rozwój psychiczny, umysłowy i moralny naszych dzieci, poświęćmy czas, by poszerzyć nasze rodzicielskie kwalifikacje.

REPUBLIKA DZIECI
Zobacz stronę Tworzona witryna internetowa poświęcona dzieciom, adresowana jest do rodziców oraz wychowawców. W założeniu ma być przewodnikiem po świecie najmłodszych. Jego celem jest prezentacja ludzi i organizacji działających na rzecz dzieci. Porusza zagadnienia społeczne, psychologiczne, ekonomiczne, prawne dotyczące dziecka i rodziny. Artykuły na niej zamieszczone dotyczą takich zagadnień jak wychowanie, edukacja i sztuka.

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM